اخبار

 • افزایش قیمت دلار تا محدوده 3510 تومان

  روز سه‌شنبه، احتیاط معامله‌گران ارزی تعدیل و نگاه این دسته کمی به سمت کسب سود بیشتر معطوف شد. این موضوع، زمینه را فراهم آورد که دلار 4 تومان افزایش را تجربه کند و به قیمت 3 هزار و 512 تومان برسد.
 • برنامه بانک مرکزی برای درآمدهای حاصل از تسعیر ارز

  اقتصاد > اقتصاد کلان - ایرنا نوشت:قائم مقام بانک مرکزی گفت: درآمد حاصل از تسعیر ارز و انتشار اوراق بهادار اسلامی که در لایحه اصلاحیه بودجه 95 پیش بینی شده است، صرف پرداخت بدهی دولت و افزایش سرمایه بانک ها می شود.
 • اولین کاهش دلار در این هفته / تغییر جنس سفته‌بازی ارزی؟

  دلار که از ابتدای هفته در مسیر افزایشی قرار گرفته بود، روز چهارشنبه در مسیر کاهشی قرار گرفت. در پنجمین روز هفته، شاخص ارزی 10 تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 3 هزار و 502 تومان رسید. برخی کارشناسان بازار ارز، افت قیمت روز چهارشنبه و نوسانات محدود دلار در ماه‌های گذشته را به تغییر جنس سفته‌بازی در بازار نسبت داده‌اند.
 • از کتاب پوشش نوسانات نرخ ارز ، بازار قراردادهای آتی رونمایی شد

  روز یکشنبه 20 تیر ماه در اولین روز برپایی نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی و مدیرعامل بورس کالای ایران در محل غرفه بورس کالا از کتاب پوشش نوسانات نرخ ارز ، بازار قراردادهای آتی رونمایی شد.
 • عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد:

  بستر راه اندازی معاملات آتی ارز فراهم است

  عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از غرفه بورس کالا در نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه گفت: هیچ پیش شرطی برای راه اندازی بازار آتی ارز وجود ندارد و در حال حاضر نیز بستر معاملات آتی ارز فراهم است.
 • رئیس کنفدراسیون صادرات ایران خبر داد:

  اخذ مالیات تسعیر ارز متوقف شد

  ایلنا: صبح امروز در نشست رئیس کنفدراسیون صادرات و رئیس سازمان امور ما لیاتی صورت گرفت
 • رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با فارس

  تسویه بدهی دولت از تسعیر ارز شوک اقتصادی در پی دارد/ مشکل بدهی‌ها با ثبت حسابداری حل نمی‌شود

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تسویه بدهی‌های دولت نباید به یک رویه تبدیل شود زیرا شوک اقتصادی و آثار منفی برای مردم به همراه دارد.
 • ترس از تورم ترمز یکسان‌سازی را کشید

  هرچند روز سه‌شنبه در جلسه اعضای اتاق تهران از اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز صحبت شد اما گفته خوانساری و دیگر همراهان او برگرفته شده از گفته‌های ولی‌الله سیف، رییس کل بانک مرکزی است که وعده اجرای این سیاست در شش‌ماهه نخست سال جاری را داده بود.
 • بورس نیوز گزارش می دهد:

  ارز تک نرخی و اثر آن بر پالایشگاهی ها

  دیگر این روزها امید برای تک نرخی شدن ارز در سطوح 3200 تومان شاید چندان قابل دسترس نبوده و احتمالاً دولت در محدوده 3400 تومان اقدام به تک نرخی نمودن ارز خواهد نمود.
 • با اعلام وزارت صنعت؛

  واردات ۸۲ قلم کالا مشمول ارز متقاضی شد

  وزارت صنعت اعلام کرد: به دنبال سیاست بازنگری در فهرست کالاهای وارداتی و نوع ارز اختصاص یافته به آنها، واردات ۸۲ قلم کالای دیگر از دریافت ارز مبادله‌ای ممنوع شد.