اخبار

 • رئیس امور اقتصاد کلان سازمان مدیریت

  دولت برای حل مشکل فعالان اقتصادی راهی جز دست زدن به صندوق و تسعیر ارز ندارد

  رئیس امور اقتصاد کلان سازمان مدیریت گفت: دولت راه دیگری برای حل مشکل فعالان اقتصادی جز دست زدن به صندوق و استفاده از مابه التفاوت تسعیر نرخ ارز ندارد.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیر باقری با بیان اینکه اقتصاد در ایران بانک محور است گفت:‌اگر دولت بدهی خود را به بانک ها بپردازد توان اعطای تسهیلات بانکی افزایش می یابد.

  وی افزود: این افزایش توان به معنای خلق پول نیست و افزایش قدرت پایه پولی است.

  باقری گفت:‌از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم نرخ ارز دو تا دو نیم درصد رشد کرده است و دولت می خواهد در بازار ثبات ایجاد کند.

  رئیس امور اقتصاد کلان سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: دولت به این دلیل در پی افزایش نرخ ارز و درپی آن میزان مابه التفاوت تسعیر نرخ ارز نیست .

  وی گفت:‌دولتی که بخواهد اقتصاد سالم داشته باشد باید در پی ثبات نرخ ارز باشد.

  باقری افزود:‌ دولت راه دیگری برای حل مشکل فعالان اقتصادی جز دست زدن به صندوق و استفاده از مابه التفاوت تسعیر نرخ ارز ندارد.

  رئیس امور اقتصاد کلان سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت:‌ مجلس با رد لایحه اصلاح قانون بودجه سال 95 اجازه اجرای سیاست جدید را به دولت نمی دهد.

  وی افزود: دفتری در وزارت اقتصاد برای رصد بدهی دولت ایجاد اما ارقام،‌ حسابرسی نشده است.

  باقری گفت: اکنون بدهی 90 هزار میلیارد تومانی دولت مشخص است که از این میزان 10 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است.

  رئیس امور اقتصاد کلان سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود:‌ با انتشار اوراق اسلامی پیمانکاران پول کافی را دارند و اگر نمی خواهند این اوراق را تا زمان سررسید و دریافت اصل پول و سود آن نگه دارند می توانند آن را زیر قیمت در بازار بفروشند.

  وی گفت:‌ تفاوت اوراق اسلامی با اوراق مشارکت این است که این اوراق در اختیار بخش خصوصی و بانک ها و نرخ آن شناور است.

  انتهای پیام/